تسلط به زبان عربی به جهت گسترش تفکر انقلاب اسلامی در منطقه توسط شهید اسدالهی

تسلط به زبان عربی به جهت گسترش تفکر انقلاب اسلامی در منطقه توسط شهید اسدالهی

جواد سلیمی دانا، دوست شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی دربارۀ شهادت او اظهار داشت: پیکر شهید حمید اسداللهی که در هنگامۀ شناسایی در مناطق عملیاتی سوریه در یکشنبه، روز شهادت امام حسن عسکری (ع) در حلب به شهادت رسیده بود، پس از تلاش همرزمان در شبهای گذشته و با تقدیم دو شهید دیگر، چهارشنبه شب در منطقه عملیاتی رؤیت شد.

وی تصریح کرد: شهید اسدالهی باتوجه به دغدغه هایی که در پیاده سازی تفکر انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در حوزۀ منطقه داشت، به خود واجب کرده بود زبان عربی را کاملاً مسلط شود و برای رسیدن به این مهم بسیار تلاش می‌کرد.

سلیمی دانا افزود: ایشان در راستای همین دغدغه از سال ۸۹ به کانون زبان ایران ورود پیدا کرد تا موقعیتی مناسب برای تقویت زبان عربی او باشد، همچنین رشتۀ دانشگاهی خویش را مناسب با همین دغدغۀ انقلابی؛ یعنی رشتۀ مترجمی عربی انتخاب کرد و این بیانگر همت والای این مدافع حرم بود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که وی مدیر کاروان حج و عتبات نیز بود، در ایام موسم حج تمام همت خود را صرف ارتباط گیری با برادران مسلمان سایر کشورها که در بیت الله گرد هم می‌آیند، می‌کرد تا تفکر و نگاه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را برای آنان تبیین کند و از این طریق بتواند ضعفهای آنان را کشف و درصدد اصلاح آن برآید و نگاهی قرآنی را به آنان تزریق کند.

سلیمی دانا با اشاره به اینکه در روزهای گذشته برخی خبرگزاری‌ها، خبر شهادت شهید اسدالهی را تکذیب کرده بود، خاطرنشان کرد: شهادت شهید اسدالهی قطعی بود، اما از آنجایی که پیکر او در منطقه ای تحت تصرف داعش قرار داشت، مصلحت بر این دانسته شد که شهادت این شهید مطرح و رسانه ای نشود، چرا که ممکن بود با رسانه ای شدن این موضوع، دشمن درصدد تلاش برای یافتن پیکر شهید اسدالهی برآید و پیکر ایشان را به عنوان گروکشی و در راستای رسیدن به خواسته های پوچشان مورد سوء استفاده قرار دهند.

وی گفت: پیکر شهید اسدالهی سه روز و سه شب در منطقۀ تحت تصرف داعش باقی ماند و با انجام دو عملیات توسط همرزمان وی موفق شدند پیکر ایشان و چهار تن دیگر را به عقب بازگردانند.

سلیمی دانا اظهار داشت: پس از انتشار خبر اول شهادت ایشان در رسانه ها، تلفیقی از نیروهای منطقه از لبنانی و سوری و حتی پدر و مادر شهید عماد مغنیه با ما در تماس بودند و ضمن تصدیق شهادت ایشان، از علاقه‏‌مندی خود برای شرکت در مراسم تشییع شهید اسدالهی خبر دادند.

وی افزود: مؤسسۀ رضوان عراق که عقبۀ تمام فرقه های مقاومتی در عراق از جملۀ فرقۀ امام علی (ع)، بدر و … است، بسیار پیگیر زمان برگزاری تشییع شهید اسدالهی بودند تا خودشان را به این مراسم برسانند و همچنین این نوید را دادند که در حرم امام حسین (ع) قصد برگزاری مراسم یادبودی برای شهید اسدالهی نیز دارند.

سلیمی دانا خاطرنشان کرد: این روزها با بازگشت شهدای مدافع حرم، حال و هوای شهر به کلی تغییر کرده و عطری از کربلا عالم را فراگرفته است. این ایام چقدر شبیه به زمان هنرنمایی کاروان انقلاب اسلامی است، آنان با قافله‌سالاری امام خمینی (ره) و با فطرتی حسینی آسمانی شدند، انگار آغوش آسمان هنوز باز است و ندایی به گوش می‌رسد که ای حسینیان! خودتان را به کاروان حسین (ع) برسانید و چقدر زیبا شهدای مدافع حرم به این ندا لبیک می‌‌گویند و با بذل جانشان با مولایشان همراه می‌شوند.

وی افزود: ۱۴۰۰ سال از ماجرای شهادت امام حسین (ع) می‌گذرد، اما این مسیر با شوقی وصف‌‏ناپذیر همچنان ادامه دارد، به راستی این چه سرّی است که پس از گذشت قرنها، حب حسینی اینگونه عالم را تغذیه می‌کند و به سوی خود می‌کشاند؟ انگار قرار است صحنه و ماکتی از کربلا همچنان ادامه داشته باشد و بدین بهانه، عده‏‌ای چون عاشوریان به مولایشان ملحق شوند.

سلیمی دانا اظهار داشت: مدافعان حرم چون کاروانیان حسینی بدون اینکه لحظه‏‌ای درنگ و ترس وجودشان را فرا بگیرد، به سوی میدان نبرد ‏شتافتند تا خونشان با جاری شدن در محضر حضرت زینب (س)، با خون امام حسین (ع) و اصحاب ایشان موافقت کرده باشد.

وی گفت: پیکر این شهید در حال بازگشت به میهن است و به محض ورود به کشور متقابلاً زمان برگزاری مراسم تشییع این شهید اطلاع داده خواهد شد.

برچسب ها : 

نظر خودتان را ارسال کنید